Jak modlić się za Izrael? – Borys Grisenko

Jak modlić się za Izrael? – Borys Grisenko

„Duchowa rola Izraela wzrasta z każdym dniem. I jeśli Boże Słowo tak wiele o tym mówi, a wyrażanie Ojcowskiego serca dla Izraela jest w całej Biblii – od Księgi Rodzaju do Księgo Objawienia , to warto zastanowić się, na ile mocno Bóg wzywa nas, abyśmy usłyszeli – jaki bije Jego serce dla Izraela.

W tym kontekście pokuta za przestępstwa antysemityzmu na Ukrainie ( również w Polsce jest to sprawa pierwszorzędna dopisek tłumacza) jest dzisiaj ważna, zwłaszcza na poziomie władz.

I bardzo ważne jest modlić się o naród Izraela, nie tylko ten mieszkający w Izraelu, ale też we wszystkich krajach świata. Kiedy Bóg na nas patrzy, On patrzy w pierwszej kolejności na nasze odniesienie do Żydów. I nie tylko do tych, którzy są tam – w państwie Izrael, – ale też do tych, którzy są obok, którzy są naszymi bliźnimi. Przypomnijcie sobie jak często nasza miłość przechodzi „metamorfozę” – jak tylko człowiek staje się naszym bliźnim, miłość do niego nagle słabnie, „ulatuje”. Przyjaciele, bardzo ważne jest sprawdzać stan swojego serca w odniesieniu do narożu żydowskiego!”

Autor : Boris Grisenko

Źródło: kemokiev.org

Podziel się:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


6 − = three

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>