Jeśli czułeś się jak duchowy suchy pieniek, to przyszedł czas aby zakwitnąć !

Jeśli czułeś się jak duchowy suchy pieniek, to przyszedł czas aby zakwitnąć !

Teraz przyszedł dobry moment dla wielu Bożych sług, którzy już od dawna odczuwali jałową stagnację, aby się zatrzymali i spotkali z Bogiem ponownie.  To nie jest czas dogodny tylko dla tych, którzy nigdy nie przeżywali Bożej obecności – aby zanurzyli się w Niego, żeby mógł poruszać się Duch Święty, żeby były znaki i cuda i zbawiani byli niewierzący.
wiosna

Ale – ważna rzecz! – dla wierzących „ze stażem”, którzy służą od wielu lat i jakby „zaschli”, poruszają się rutynowo i bezwładnie, którzy już dawno nie przeżywali gorącego spotkania z Bogiem. To jest czas spotkania z kochającym Ojcem. Czas aby upaść przed Nim.

I teraz trzeba śmiało przebijać się do Boga. Nawet jeśli pogodziliście się z takim stanem, i uważacie, że to co było, już nie powróci i będziecie musieli przejść tą ziemską drogę jako „sucharek”. Nie, to wcale nie jest konieczne!  Jeśli czujecie się jak suchy pieniek drzewa – to czas zakwitnąć.  Widzimy we wspólnocie duchową wiosnę i chcemy, żeby ona rozkwitała i żebyśmy wszyscy przynosili najlepsze owoce i sami byli tym zadziwieni: „jak to, ja mogę wydawać takie owoce? Ja uważałem, że jestem do tego niezdolny!”

I możemy radować się, że wszyscy jesteśmy różni, a Duch Boży jest jeden, a Boża miłość tak samo silna – dla nas, w nas i przez nas.

I teraz, w tym czasie wykorzystujcie wszystko, żeby rozpalać w sobie radosną wiarę w to, że  „przyszła dla was wiosna”. I każdy z nas może stać się nie tylko wybranym naczyniem, do którego Duch Boży coś wlewa, nie tylko „rejestratorem” przejawów Ducha i siły i nie tylko mężnym „pogromcą” samego siebie ,aby w przyszłości doścignąć celu; ale może stać się przekaźnikiem i „wzmacniaczem” tej łaski!  Radując się nią, odrzucając  stare, ciężkie, myśli przyzwyczajeń, że coś się nie udało, nie wyszło. Oderwijmy nasze myśli od przeszłości i nakierujmy je na radosną Bożą teraźniejszość. I wtedy,  z nowej pozycji , pozwólmy Duchowi Bożemu budować nową przyszłość. Każdy z nas może to robić!

Źródło : http://kemokiev.org/rabbi

Podziel się: